powrót do strony głównej  dodaj do ulubionych
 powrót do poprzedniej strony  id? do następnej strony
 statystyki strony ..:: odwiedŸ nas na facebook.com ::..
oprogramowanie do kompleksowej obsługi agencji ubezpieczeniowych (baza polis, ewidencja ubezpieczonych, obsługa płatnoœci ratalnych, wznowienia umów, magazyn druków, ewidencja pojazdów, ranking punktowy pracowników - dla dowolnej iloœci Towarzystw Ubezpieczeniowych, lista referencyjna.
projektowanie graficzne i wdrożenia stron WWW, lista referencyjna z odnoœnikami do stron autorskich.
wysyłanie wiadomoœci pocztowych
 autorskie oprogramowanie dla Agencji Ubezpieczeniowych

Telewizja Przemysłowa - rejestracja i transmisja obrazu wideo
przykłady rozwiązań i zastosowań w oparciu o opragramowanie VDRS i VDRC
 
opis systemu »
przykładowe projekty i wdrożone rozwiązania »
bezpłatne założenia projektowe i wycena »
licencja MSWiA »
pobierz ulotkę informacyjną w formacie pdf »
 
  VDRS PRO - Samodzielny rejestrator

Schemat przedstawia przykładową konfiguracje samodzielnego rejestratora VDRS PRO

System może zawierać maksymalnie 16 kamer stacjonarnych jak i obrotowych, sterowanych za pośrednictwem sieci RS485/422. Dodatkowo system można wyposażyć w 16 sygnałów wejściowych oraz 12 sygnałów wyjściowych. Rejestracja oraz przeglądanie archiwalnych obrazów wideo może się odbywać zarówno na serwerze VDRS PRO jak i na programach klienckich VDRC za pośrednictwem sieli LAN jak i Internetu.


VDRS - Monitorowanie instalacji rozproszonych

Cyfrowe rejestratory serii VDRS PRO nadają się doskonale do zdalnego monitoringu instalacji rozproszonych na wielkim obszarze. Transmisja sygnałów wideo do programów klienckich VDRC może się odbywać za pośrednictwem łącz dzierżawionych jak i bezprzewodowo z wyko- rzystaniem technologii GPRS.

Tego typu rozwiązania mają zastosowanie w monitoringu miedzy innymi:
       instalacji wodociągowych
       instalacji energetycznych
       instalacji gazowniczych
       nadajników radiowych
       przejazdów kolejowych
       dróg

Dzięki bezprzewodowej transmisji obrazu istnieje możliwość szybkiej realizacji monitoringu wielu bezobsługowych obiektów rozrzuconych na dużych obszarach. Jedynym ograniczeniem jest zasięg komórkowej sieci GSM / GPRS.


VDRS PRO - Monitorowanie budynków wielopiętrowych

Dzięki możliwości budowy rozproszonych systemów monitoringu wizyjnego rejestratory cyfrowe serii VDRS mają zastosowanie w dużych wielopiętrowych budynkach. Każde piętro lub sekcja budynku może zawierać jeden lub kilka rejestratorów, które są wpięte w sieć lokalną obiektu. Tego typu rozwiązanie pozwala na szybkie i stosunkowo tanie uruchomienie dużego systemu monitoringu wizyjnego w wielopiętrowych biurowcach wyposażonych w sieci LAN. Dostęp do obrazów wideo oraz nagranego materiału może się odbywać praktycznie z każdego miejsca budynku. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne w przypadku konieczności realizacji kilku pomieszczeń ochrony lub w przypadku zwykłego przenoszenia centrum ochrony do innego pomieszczenia na terenie budynku. Każdy z rejestratorów rozlokowanych na terenie obiektu może współpracować z maksymalnie z 16 kamerami zarówno stacjonarnymi jak i wyposażonymi w głowice obrotowe. Rejestracja obrazu odbywa się lokalnie oraz na każdym innym serwerze umieszczonym na terenie budynku jak i poza nim za pośrednictwem Internetu. Rozproszony system rejestracji daje dodatkowe bezpieczeństwo dla nagranego materiału wideo, który jest jednocześnie rejestrowany w wielu miejscach, co skutecznie chroni go przed zniszczeniem lub kradzieżą.


VDRS PRO - Monitorowanie rozległych zespołów budynków

Rozproszone systemy monitoringu wideo mają zastosowanie na terenie dużych zakładów przemysłowych, centrów logistycznych, jednostek wojskowych praktycznie wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba ochrony obiektów rozproszonych na dużym obszarze. Każdy z chronionych obiektów może zostać wyposażony w jeden lub kilka cyfrowych rejestratorów VDRS, które mogą być podpięte pod lokalną sieć komputerową zakładu (LAN). W przypadku braku takiej sieci można ją szybko stworzyć stosując bezprzewodowe technologie LAN, które mogą obejmować praktycznie każdej wielkości chroniony obszar. Rozwiązania bezprzewodowe mają także dodatkowe zalety, obraz z rejestratorów VDRS rozlokowanych w obiektach jest dostępny praktycznie z każdego miejsca gdzie jest zasięg bezprzewodowej sieci LAN. Patrole ochrony poruszające się na takim obszarze mogą zostać wyposażone w palmtopy (PDA) i w każdej chwili mają możliwość podglądu obrazu z każdej kamery zainstalowanej na terenie chronionego obiektu. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach pozwala na usprawnienie pracy ochrony oraz znaczne jej zredukowanie.


VDRS Mobile - Monitorowanie środków komunikacji miejskiej

Cyfrowe rejestratory obrazu VDRS Mobile zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań mobilnych np. w pojazdach komunikacji miejskiej. Każdy z pojazdów może zostać wyposażony maksymalnie w 8 kamer, które rejestrują zdarzenia wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu.

Do zalet takiego systemu można zaliczyć:
       poprawę bezpieczeństwa pasażerów jak i personelu,
       redukcje przypadków demolowania pojazdów,
       możliwość - odtworzenia przebiegu wypadków,
       możliwość - wykrycia sprawców wszelkich wykroczeń oraz przestępstw na terenie pojazdu.

Obraz z kamer jest rejestrowany lokalnie w pojeździe, jak również może być na bieżąco transmitowany do centrali za pomocą łączności bezprzewodowej GSM/GPRS. Cyfrowe rejestratory VDRS Mobile mogą współpracować także z systemem pozycjonowania GPS co znacznie rozszerza możliwości oferowane przez system.


 
Data ostatniej modyfikacji: 28.08.2014