powrót do strony głównej  dodaj do ulubionych
 powrót do poprzedniej strony  id? do następnej strony
 statystyki strony ..:: odwiedŸ nas na facebook.com ::..
oprogramowanie do kompleksowej obsługi agencji ubezpieczeniowych (baza polis, ewidencja ubezpieczonych, obsługa płatnoœci ratalnych, wznowienia umów, magazyn druków, ewidencja pojazdów, ranking punktowy pracowników - dla dowolnej iloœci Towarzystw Ubezpieczeniowych, lista referencyjna.
projektowanie graficzne i wdrożenia stron WWW, lista referencyjna z odnoœnikami do stron autorskich.
wysyłanie wiadomoœci pocztowych
 autorskie oprogramowanie dla Agencji Ubezpieczeniowych

Telewizja Przemysłowa - rejestracja i transmisja obrazu wideo
opis i funkcjonalność systemu rejestracji i transmisji obrazu wideo VDRS/VDRC
 
opis systemu »
przykłady zastosowań »
bezpłatne założenia projektowe i wycena »
licencja MSWiA »
pobierz ulotkę informacyjną w formacie pdf »
 
 

Przykłady projektów i wdrożonych instalacji monitoringu i rejestracji obrazu.

Przykład monitoringu klatek schodowych w typowym czteroklatkowym budynku mieszkalnym. Umiejscowienie kamery pozwala na nieprzerwaną obserwację praktycznie wszystkich newralgicznych punktów klatki schodowej, od wejścia poczynając, poprzez wejście do piwnicy, wejście do windy i na schody, aż po skrzynki na listy włącznie, przez jedna kamerę, co w przypadku wspomnianego budynku zapewnia skuteczną ochronę wszystkich klatek schodowych przy użyciu 4 kamer.


Monitoring typowego czteroklatkowego budynku mieszkalnego - z oferty dla LWSM Morena.

Przykład pokazuje najprostsze i najtańsze rozwiązanie oparte na module VDRS-4 (dla czterech kamer). Rozbudowa instalacji możliwa jest w dowolnym momencie eksploatacji poprzez doinstalowanie jedynie modułów na kolejne 4, 8 czy 12 kamer, w celu monitorowania np parkingów przed budynkami, elewacji zewnętrznych klatek schodowych w celu zapobieżenia radosnej twórczości 'graficiarzy', czy paneli instalacji domofonowych, często padających ofiarą wandalizmu).


Przykładowy projekt ofertowy monitoringu bloku mieszkalnego - z oferty dla wspólnoty mieszkańców na Stogach.Przykład monitoringu dużej placówki medycznej. Ilustracja przedstawia ekran z obrazem z najważniejszych kamer systemu, rozlokowanych po obrysie zewnętrznym budynku, na parkingach, bezpośrednio w wejściu do izby przyjęć, w rejestracji, w korytarzach oraz klatkach schodowych i wejściach do wind. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństawa antywłamaniowego, zabezpiecza drogi sprzęt i wyposażenie medyczne, chroni mienie pacjentów i personelu oraz zabezpiecza pojazdy, stojące na parkingu i podjeździe.

Poniżej przykład monitoringu dużej placówki medycznej (wdrożenie własne).


Przykład monitoringu folwarku i zespołu magazynowego. Ilustracja przedstawia ekran z obrazem z najważniejszych kamer systemu, rozlokowanych tak, by pokryć całość obiektu i wewntrzych dróg komunikacyjnych. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństawa sprzętu i mienia, umożliwia kontrolę czasu pracy oraz dyscyplinuje personel.

Przykład monitoringu dużego folwarku i zespołu magazynowego (wdrożenie własne).


Przykład monitoringu stajni. Ilustracja przedstawia ekran z obrazem z najważniejszych kamer systemu, rozlokowanych wewnątrz stajni, z widokiem na boksy i siodlarnię. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństawa koni w boksach, zabezpiecza mienie i sprzęt w siodlarni oraz dyscyplinuje pracę personelu.


Przykład monitoringu stajni (wdrożenie własne).


Przykład monitoringu obiektu gastronomicznego. Rozmieszczenie kamer pozwala na skuteczną obserwację pomieszczenia kuchennego, magazynów żywnościowych, baru oraz przede wszystkim kas fiskalnych, rejestrujących sprzedaż. Połączenie tych dwóch elementów jest bardzo pomocne przy kofrontacji wydruków z paska urządzenia fiskalizującego z obrazem rzeczywistym, w przypadku wykrycia nieprwawidłowości, bądź podejrzenia zaistnienia takowych.


Przykład monitoringu obiektu gastronomicznego na Kaszubach (administracja i serwis własne).


Przykład monitoringu hotelu. Ilustracja przedstawia ekran z obrazem z najważniejszych kamer systemu, rozlokowanych na parkingu bezpośrednio przed wejściem do hotelu, w recepcji hotelowej, na sali restauracyjnej oraz w recepcji Centrum SPA. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństawa pojazdów gości hotelowych stojących na parkingu, umożliwia kontrolę poprawności obsługi płatności zarówno na sali restauracyjnej, jak i w obu recepcjach oraz dyscyplinuje pracę personelu.


Przykład monitoringu hotelu na Kaszubach (administracja i serwis własne).


Przykład monitoringu dużej stacji dealerskiej.
Zainstalowany system kamer pozwala na jednoczesną obserwację salonu sprzedaży, hali napraw i usług diagnostycznych, magazynu części zamiennych oraz punktu obsługi klientów, umożliwiając odtworzenie przebiegu praktycznie każdego zlecenia od momentu jego złożenia, poprzez pobyt pojazdu na hali i kolejne czynności wykonywane przy nim przez poszczególnych pracowników z jednoczesna kontrolą wydań części zamiennych z magazynu, aż po moment zakończenia zlecenia i wydania kluczyków klientowi.


Przykład monitoringu stacji dealerskiej (administracja i serwis własne).

Jednocześnie w połączeniu z kamerami systemu monitoringu parkingów i dojazdów (poniżej) oraz stałą obserwacją przez pracownika ochrony, system zabezpiecza mienie firmy w postaci pojazdów w ekspozycji w salonie oraz w hali napraw oraz na dojazdach do nich i punktach postoju przed celowym, bądź przypadkowym uszkodzeniem czy zarysowaniem, a także chroni wyposażenie pomieszczeń biurowych (na galerii) i znajdujące się w nich mienie pracowników przed kradzieżą, poprzez kontrolę dostępu do nich osób nieuprawnionych.


Przykład monitoringu parkingów, placów manewrowych i dróg dojazdowych.
Umiejscowienie kamer pozwala na obserwację parkingów, dróg dojazdowych, placów manewrowych oraz wszelkich ciągów komunikacyjnych zarówno wewnątrz, jak i na obszarze bezposrednio przylegającym do firmy. Daje to możliwość jednoznacznej identyfikacji sprawców wszelkich incydentów typu otarcia, uderzenia czy zadrapania lakieru przy nieumiejętnym, bądź nonszalanckim parkowaniu, a także skutecznie identyfikuje sprawców ewentualnych włamań do zaparkowanych pojazdów oraz wandali, specjalizujących się w zarysowaniach lakieru.
W przypadku pojazdów służbowych dodatkowo dochodzi aspekt umożliwienia kontroli czasu ich wykorzystania w obrębie godzin pracy oraz poza nimi.


Przykład monitoringu parkingów, placów i dróg dojazdowych (administracja i serwis własne).
 
Data ostatniej modyfikacji: 28.08.2014